خانه / آشپزی و تغذیه / کتاب انجیل وگان

کتاب انجیل وگان

کتاب انجیل وگان

کتاب انجیل وگان فقط یک پنجم از افراد بین ۱۶ تا ۲۴ سال رژیم گیاهی را دنبال می کنند. پس اگر شما به عنوان یک فروشنده یا رستوران دار به صورت خیلی خجسته وگان ها را انکار می کنید، این فقط زمان کوتاهی خواهد بود که از تصمیم تجارتی خود پشیمان خواهید شد.

خیلی از آغاز کننده های جنبش وگان پیشنهاد می کنند حداقل یک ماه رژیم وگان را دنبال کنید و افراد خیلی زیادی در حال حاضر مصرف گوشت خود را کم کرده و به ندرت آنرا مصرف می کنند.

نکاهی به کتاب گیاهی و اغوا کننده ” انجیل وگان” نوشته ماری لافورت، بلاگر فرانسوی، بندازید. از ابتدای کتاب به روشتی تمام مسائل از جمله حفظ محیط زیست توسط رژیم گیاهی و مزایای رژیم گیاهی به صورت شفاف و جامع توضیح داده شده است.

دستورات غذایی بدون شک بسیار عالی هستند البته لازم نیست تمامی دستورات را ریز به ریز انجام دهید و البته مقدار غذاهای تهیه شده مقداری کم هستند.
در کتاب از مقداری کمی از صیفی جات استفاده شده است.

کاربونارای بدون شیر و ریزوتوی نیلی رنگ از غذاهای بسیار فوق العاده این کتاب بودند و همینطور استفاده های خاص از سوس گیاهی و کمبو ست های غذایی.

غذاها پایانی کتاب بی انتها عالی هستند. پاستا ها خیلی زیبا با افشره های لیمو و کدو سبز به تصویر کشیده شده اند.

ما به قسمت پنیر وگان بیشترین امتیاز را میدهیم. به عنوان مثال استفاده از بادام هندی، کنجد، پودر مخمر و نمک مزه فوق العاده به غذاهای پاستایی دادند بدون حتی تغییر در مزه در قیاس با پنیر حیوانی و در نهایت پنیر خاص پارمسان به دست آمده از قسمت لبنیات غیر حیوانی.

متاسفانه بعضی قسمت های دستورات غذایی در دستری نبودند مثل بوریتو که نیاز به خمیر بادام هندی داشته و چون این محصول در دسترس ما نبود، نتوانستیم این غذا را با تمامی مواد در احتیار داشته تهیه کنیم و از این متاسف شدیم که چرا از مواد دیگر مثل پروتئین نخود فرنگی به عتوان جایگزین تخم مرغ  استفاده نشده است.

اخرین نسخه از این کتاب اگرچه به روزتر و بدون مواد پایه ای، بسیار واضح هستند.

کتاب انجیل وگان
کتاب انجیل وگان

 

لینک خبر

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

همچنین بررسی بفرمایید

خورشت قارچ و نخود

خورشت قارچ و نخود (گیاهی و وگان)

این یک غذای معمولی نیست. خورشت قارچ و نخود سرشار از مواد مغذی می باشد. …

Rankie WordPress Plugin