خانه / محیط زیست / ۶ نوع چرم وگان و اکو دوستانه (قسمت دوم)

۶ نوع چرم وگان و اکو دوستانه (قسمت دوم)

در ادامه متن قبلی که در مورد انواع چرم وگان ، اکو دوستانه و سازگار با محیط زیست این سه مورد آخر ذکر می شود.

۴. پنبه مومی

پنبه مومی که از پنبه ی آغشته یه پارافین تولید می شود، می تواند بهترین جایگزین برای چرم های حیوانی باشد. کیفیت بالای پنبه مومی، انعطاف پذیری این ماده، ضد آب بودن و بر خلاف چرم های حیوانی قابل شست و شو ی آسان می همچنین کمک به محیط زیست و سلامت شخص، این فرصت را به برند های معروفی چون Marc Jacobs (مارک جیکوبز) و ۷ for all mankind تا از پنبه مومی در اکثر شلوار های جین و کیف های خود با طراحی های فوق العاده زیبا استفاده کنند.

چرم وگان و اکو دوستانه

چرم وگان و اکو دوستانه

۵. کول استون Coolstone

شاید این یکی را باور باور نکنید. چرم کول استون همانطور که از اسمش پیداست ساخته شده از تخته سنگ قابل دوخت می باشد. اگر این نوع عجیب چرم را لمس کنید احساس ترکیب کاغذ با سنگ به شما دست می دهد.
طرفداران این نوع چرم، شخصیت های کلاسیک دوستی هستند که علاقه ی آن ها بخاطر طرح قدیمی مانند و طرح زخمی این نوع می باشد. همانند اکثر چرم های حیوانی، این ماده هم با گذر زمان، ضربه دیدن و خط انداختن نتنها قدیمی نمی شود بلکه شکل جذاب تری به خود میگیرد. لازم به ذکر است که این ماده بسیار جدید بوده و LYY Coolstone برندی است که چرم کول استون را برای تهیه ی انواع دستبند و کیف و غیره مورد استفاده قرار می دهد.

وگان و اکو دوستانه

۶. چرم پوست درخت

این چرم وگان شبیه به چرم چوب پنبه، اما ساخته شده از یک چوب با دوام است و دارای طرح هایی متفاوت از یکدیگر به خاطر تنوع در حالت طبیعی این چوب می باشد. به خواندن کلمه ی چوب همراه چرم شاید در ذهن خود کفش ها و یا محصولات زمختی را تصور می کنید. اما باید گفت که چرم پوست چوب می تواند به نرمی و نازکی کافی برای ساختن کت، پالتو و حتی شلوار باشد.
برای تهیه ی این نوع چرم درختی نیاز به قطع شدن نیست چرا که هر چند وقت پوست درخت به طور طبیعی کنده می شود. به همین خاطر این نوع چرم، یکی از اکو دوستانه ترین چرم های وگان می باشد . برند و مارک لوکس Dolce and Gabbana (دولچه و گابانا) از این نوع پوست برای تولید و انجام طراحی های شگفت انگیز در کیف و کفش ها خود استفاده می کند

وگان و اکو دوستانهوگان و اکو دوستانه

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

در باره Alireza Z

همچنین بررسی بفرمایید

نوزادان جانوران وحشی

به نوزادان جانوران وحشی دست نزنید و آنها را از زیستگاه طبیعی جدا نکنید

به نوزادان جانوران وحشی دست نزنید و آنها را از زیستگاه طبیعی جدا نکنید به …

Rankie WordPress Plugin