خانه / محیط زیست / ۶ نوع چرم وگان و اکو دوستانه (قسمت اول)

۶ نوع چرم وگان و اکو دوستانه (قسمت اول)

چرم وگان

در اکثر نقاط جهان، چرم های وگان مصنوعی با کیفیت مرغوب و قیمت پایین تولید می شوند. اما تعداد اندکی از اینها دارای ویژگی سازگار با طبیعت (اکو دوستانه) هستند. محصولاتی که از نفت تولید می شوند، مانند چرم مصنوعی ساخته شده از پلی‌وینیل کلراید یا به اختصار PVC ، پلی‌یورتان و غیره، دارای اثرات به شدت مخرب بر روی محیط زیست و همچنین سلامتی موجودات زنده می باشند. این موضوع برای دوستدارانه محیط زیست و وگان تاءسف انگیز است با این حال محصولات پوشاکی و زیبایی دیگری هم هستند که از مواد ارگانیک ، طبیعی و یا قابل بازیافت برای تولید استفاده می کنند. ما در این بخش به معرفی این مواد و شرکت ها معروف تولید کننده اشاره می کنیم.

۱. کاغـــــــــذ

در اولین نگاه شاید شما متعجب شوید.بله! درست دیدید، کاغذ. در حالیکه باور این موضوع دشوار است که کاغذ می تواند مثل یک چرم معمولی محکم باشد، فراموش نکنید که ما حتی اسباب و وسایل خانگی کاغذی هم داریم. پس اگر شما می توانید رو آن محصولات کاغذی بنشینید قطعا این محصولات دوام و استحکام کافی برای مورد استفاده قرار گرفتن در کیف را هم دارند. همانطور که طراحان Bottega Veneta به این موضوع پی برند و مدل Carta Giapponese را ساختند.
این کیف شیک از ورق های نازک واشی ساخته شده است.واشی کاغذ ظریفی که ازپوست درخت ژاپنی کوزو بدست می آید.
Bottega Veneta تنها برند معروفی نیست که از کاغذ در مدل های خود استفاده می کند. برند های معروف دیگری نظیر Ilvy Jacobs و Engage Greens از کاغذ استفاده های خارق العاده در طرح های خود کرده اند.

 

کیف کاغذی

ilvy01 45191378EW_16_rp

 

 

۲. چوب پنبه

سالهاست که چوب بنپه به عنوان یک ماده ی ضد آب و ارگانیک در کف پوش ها و همچنین به طور گسترده به عنوان یک ماده سازگار با محیط زیست شناخته شده است. چوب پنبه قابل بازیافت و ک   املا طبیعی می باشد و جنگل های مصنوعی بلوط چوب پنبه به جلوگیری از بیابان زایی و حتی جنگل زدایی کمک کند.
جای تعجب نیست که برند ها مطرحی نظیر Channel و Louboutin و یا حتی برند های کوچکتر دیگری از این جنس اکو دوستانه استفاده کنند. تولید یک محصول ضد آب با جنس عالی. همچنین برندی مختص به این چرم با نام Cork leather (کرک لدر) تاسیس شده است.

Christian-Louboutin-Marple-Town-140mm-Cork-Slingbacks-Natural-Red-Sole-Shoes-1468

۳. لاستیک های قابل بازیافت

بعضی از لاستیک ها، همانند لاستیک داخلی اتوموبیل، دارای بافت و حالت یک چرم واقعی می باشند. این ویژگی باعث جلب توجه سرمایه گذاران وتاسیس برند Paguro شد.
هدف این برند، بهره وری از بازیافت های روزانه ی ما برای تولید و توزیع پوشاک و لوازم زیبایی طبق مد روز است. برای مثال Paguro بازیافت هایی مانند نایلون، روکش صندلی موتور ها و لاستیک داخلی تایر می باشد.

 

با سه مورد دیگر در قسمت دوم آشنا شوید (چرم وگان)

 

1-ando-1 Shadow-7-compressor

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

در باره Alireza Z

همچنین بررسی بفرمایید

نوزادان جانوران وحشی

به نوزادان جانوران وحشی دست نزنید و آنها را از زیستگاه طبیعی جدا نکنید

به نوزادان جانوران وحشی دست نزنید و آنها را از زیستگاه طبیعی جدا نکنید به …

Rankie WordPress Plugin