خانه / پزشکی / آیا گوشت برای انسان مضر است ؟

آیا گوشت برای انسان مضر است ؟

آیا گوشت برای انسان مضر است ؟

انسان یک جاندار گوشتخوار مثل شیر و گرگ یا همانند گربه ای که روی مبلتان دراز کشیده نیست.

گربه ی شما می تواند پروتئین های حیوانی را مصرف کند زیرا معده ی او ۲۰ برابر اسید هیدروکلریک بیشتری نسبت به معده شما ترشح می کند. بیشترین هضم غذا در معده ی او انجام می گیرد درحالیکه بیشترین زمان هضم در روده ی شما اتفاق می افتد.

ترشحات اسیدی در معده همان گربه آنقدر قوی بوده که نه فقط پروتئین های حیوانی بلکه استخوان و رباط ها را هم تجزیه می کند. گربه ی شما می تواند یک موش را کامل بخورد زیرا بدنش قابلیت هضم تمام اجزای بدن آن موش را دارد. هیچ انگلی نمی تواند در اسید معده ی گوشتخواران نجات یابد.

آناتومی گربه

طول روده گربه ۳ برابر طول بدنش می باشد و این برای دیگر گوشتخواران نیز صدق می کند. تمام غذا در معده ی آنها تجزیه شده و باقی مانده یا همان مدفوع، به سرعت از بدنش خارج می شود. در حالیکه روده ما و شما تقریبا ۱۰ متر طول دارد. به قسمت فوقانی شکم نگاه کنید و تصویر یک شلنگ باغبانی که پشت سر هم و به طور منظم تا خورده است را در ذهن خود داشته باشید. اگر من در سلامت کامل باشم روده ی بزرگ من به قطر شصت پا می باشد. اما کسانی که سلامتیشان کامل نیست ممکن است قطر روده ی آن ها بین ۳ تا ۱۰ اینچ باشد بنابراین معده ی ما نمی تواند گوشت را کامل هضم کند و تکه های اضافه وارد روده می شوند که همراه این تکه ها، انگل و کرم هایی را که اسید معده قادربه از بین ببردنشان نبود هم وارد می کند. گربه ی شما به سرعت غذا های هضم نشده را از بدن خارج می کند. اما در انسان، گوشت می ماند و فاسد می شود. اگر سیستم گواشی سالمی داشته باشید حتی ممکن است به مدت ۲۰ تا ۴۸ ساعت گو شت فاسد در بدن مان باقی بماند. گوشت گندیده سمومی مانند کاداورین (که از فاسد شدن پروتئین های حیوانی تولید می شود) و پوترسین طی مدت هضم و ماندن آن در روده تولید می کند که هردوی آنها بسیار خطرناک و بیماری زا می باشند و عوامل بوی بد دهان هم هستند. همچنین بدلیل اینکه مرحله اصلی تجزیه و هضم غذا در روده ما انجام گشته، بعضی از این مواد سمی جذب بدن می شوند

گوشت تکه ی پاره شده از بدن حیوان مرده است. شاید شما حیوان مرده ای را در جاده دیده باشید. اگر مدتی از آن گذشته باشد دیگر  رنگ قرمز خوشرنگی نخواهد داشت. متاسفانه با استفاده از کربن مونوکسید وسدیم نیترات توزیع کننده ها و سوپر مارکت های گوشتی آن را حتی در صورت فاسد شدن قرمز نگه می دارند. این مواد افزودنی به شدت مضر و سرطان زا هستند و به میزان زیادی به گوشت زده می شوند.

علاوه بر آن گو شت، سرشار از آنتی بیوتیک، آرام بخش ها، هورمون های رشدی و خوراکی های شیمیایی که به دام ها خورانده شده است می باشد. بسیاری از آنتی بیوتیک های تولید شده به دام ها داده می شود تا آن ها در شرایط وحشتناک و کشنده ی دامداری ها زنده نگه دارد. زمانیکه شما آن گو شت حیوانی قرمز را مصرف می کنید همان مواد مضر و شیمیایی هم وارد بدن می شوند. این آنتی بیوتیک ها، مهمترین و مفید ترین باکتری های داخل روده را می کشند. به همین خاطر اغلب کسانی که گو شت مصرف می کنند شرایط بحرانی دارند.

گوشت

گفتنی است که مصرف کنندگان گو شت حیوانی علاوه بر جذب مواد مضر ذکر شده، تمام انرژی منفی درون گوشت که در طی زندگی کوتاه و اسف بار حیوان جمع شده را هم دریافت می کنند. این انرژی ها برگفته از تمام ترس، وحشت، خشونت، نفرت، مرگ و اضطراب که در مدت زندگی به حیوان داده شده و در تک تک سلول های او ذخیره شده است. هنگامیکه گوشت به نظر خوش رنگ را می خورید همه ی انرژی ها منفی را وارد بدن کرده اید که با صرف نظر از لذت ثانیه ای طعم گوشت، به هیچ وجه لذت دیگری نخواهد داشت.

حال چگونه پرونتئین ها را تامین کنیم؟ یک فنجان عدس یا جوانه ماش شامل ۱۰ گرم پروتئین می باشد. سبزی با برگ سبز رنگ به طور کامل انواع پروتئین های مورد نیاز بدن را دارند. همچنین برای اطلاعات بیشتر این مطلب را بخوانید و یا به راحتی از ارزش غذایی گیاهان با یک جست و جوی ساده در اینترنت آگاه شوید. بهرحال اگر این مطلب در شما جرقه ای ایجاد کرد بهتر است با یک پاسخگویی ساده یعنی حذف گوشت و پروتئین حیوانی به سمت سلامتی گامی بلند و قابل توجه بردارید که نه تنها در کوتاه مدت بلکه تا آخر عمر خود از نتایج مثبت بیشمار آن لذت های همیشگی خواهید برد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

در باره Alireza Z

همچنین بررسی بفرمایید

شروع گیاهخواری

شروع گیاهخواری و مقابله با موانع آن (قسمت اول)

وجتریان ، وگان و گیاهخواری شروع گیاهخواری در فارسی کلمه ی وجتریان و وگان، گیاهخواری …

Rankie WordPress Plugin