خانه / خبر / آیا اینها وگان هستند ؟ (قسمت اول)

آیا اینها وگان هستند ؟ (قسمت اول)

وگان .تمام لوازم و محصولات ما نمی توانند عاری از خشونت باشند. تعدادی از آنها برگفته از بدن حیوان یا محصولات لبنی هستند. با تعدادی از آنها در این مطلب آشنا خواهیم شد.

آیا ژلاتین (Gelatin) وگان است؟

نه. اما ژلاتین های وگان به تعداد اندک در بازار موجود می باشد.

ژلاتین یکی از افزودنی های معروف خوراکیست و بیشترین استفاده را برای چسبناک و ژله مانند کردن خوراکی ها دارد. اغلب از گوشت، پوست، استخوان و یا قسمت های دیگر بدن حیوانات تهیه می شود. به غیر از ژله و بعضی از آبنبات ها، ژلاتین در لوازم آرایشگری و زیبایی و همچنین در بعضی از دارو ها نظیر کپسول مورد استفاده قرار می گیرد. برای جایگزین ژلاتین می توان از آگار و کاراگینان( گرفته شده از جلبک دریایی) استفاده کرد.

آیا پودر پروتئین “وِی” (Whey) وگان است؟

نه.پروتئین وِی به طور طبیعی در شیر و فرآورده های آن یافت می شود. فرم اولیه وی مایع می باشد و از اضافه کردن آنزیم هایی به شیر به طور خالص بدست می آید که آن را “آب پنیر” نیز می نامند. سپس با خشکاندن مایع، آن را به پودر تبدیل می کنند.

آیا فیلم دوربین وگان است؟

این یک خبر بد برای هنرمندان دوستدار طبیعت و حیوانات است. فیلم دوربین دارای مقدار کمی ژلاتین می باشد و همانطور که گفته شد ژلاتین وگان نیست. خوشبختانه پیشرفت علم سبب اختراع دوربین های دیجیتالی شده و می تواند در موارد بسیاری جایگزین خوبی باشد. طبق گزارش پتا(انجمن مردمی رفتار اخلاقی با حیوانات) با فشار های این سازمان، کداک و فوجی تلاش های بسیاری برای تولید فیلم دوربین بدون استفاده از ژلاتین کرده اند که متاسفانه موفقیت آمیز نبود.

 

ما می توانیم با فرستادن یک نامه و یا پست الکترونیکی ساده از کارخانه ها و شرکت های تولید و توزیع این کالا ها بخواهیم که از مواد غیر حیوانی استفاده کنند. فقط با چند کلیلک کافیست تا بسیاری از لوازم و محصولات مورد استفاده ی ما بدون استفاده و یا کشتن حیوانات تهیه شوند و قدمی دیگر برای گسترش صلح برداشته شود.

وگان
وگان

برگرفته از isItVegan

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

در باره Alireza Z

همچنین بررسی بفرمایید

مادربزرگ با 1100 گربه

زندگی مادربزرگ با ۱۱۰۰ گربه

زندگی مادربزرگ با ۱۱۰۰ گربه ،مادر بزرگی که دوستدار گربه و سگ است تا به امروز …

Rankie WordPress Plugin