خانه / پزشکی / آیا وگانیسم می تواند از سرطان پروستات جلوگیری کند؟

آیا وگانیسم می تواند از سرطان پروستات جلوگیری کند؟

آیا وگانیسم می تواند از سرطان پروستات جلوگیری کند؟

 

سرطان پروستات  مسبب بیش از یک نفر در بین چهار بیماران سرطانی دیگر است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که غذای وگان ریسک کمتری ابتلا به بیماری سرطان به همراه دارد. تعداد ۲۶،۳۴۶ مرد در این مطالعه مورد آزمایش قرار گرفته و رابطه بین غذا و بیماری عوامل مورد آزمایش در این تحقیق شمرده شدند.

افراد مورد قیاس قرار گرفتند از گروه های رژیم غذایی گوشتی با مصرف پایین و مصرف زیاد ، گیاهخواران اوو لاکتو ( بدون گوشت ولی همراه با شیر و تخم مرغ) و پست گیاهخوار (بدون گوشت غیر از ماهی ولی همراه با شیر و تخم مرغ) و وگان ها ( بدون گوشت، مواد لبنی و تخم مرغ) که هشت درصد از کل مجموعه مردان وگان (گیاهخوار کامل) بودند.

و همینطور مجموعه افرادی که مورد آزمایش قرار گرفتند افرادی بودند که در زمان تحقیق جزو افراد سالم خارج از نوع تغذیه افرادی سلام بوده اند. طبق نتیجه نهایی، افرادی که از رژیم غذایی وگان تغذیه نمودند، جزو گروهی قرار گرفتند که خطر ابتلا به سرطان در مقیاس پایین تری نسبت به بفیه افراد با رژیم های دیگر قرار داشتند. امروزه سرطان پروستات از خطرناکترین بیماری ها و از یکی از تهدیدات سلامتی در دهه اخیر شناخته شده است. از هر ۸ مرد یک مرد دچار سرطان پروستات می شود که البته نتیجه این تحقیق نشان می دهد که هر نقر می تواند از طریق غذای وگان این موضوع رابا داشتن رژیم غذایی وگان  مورد تغییر قرار دهد.

لینک اصلی خبر

پروستات-بزرگ-شده

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

همچنین بررسی بفرمایید

بیل کلینتون زندگی ام را مدیون رژیم گیاهی هستم

بیل کلینتون، رییس جمهور سابق آمریکا بعد از رقابت های انتخاباتی هفته گذشته در نودای …

Rankie WordPress Plugin