خانه / خبر / ۵.۱۷ میلیارد دلار ارزش بازار گوشت گیاهی در ۲۰۲۰

۵.۱۷ میلیارد دلار ارزش بازار گوشت گیاهی در ۲۰۲۰

گوشت گیاهی:کلمه ی گوشت فقط مختص به تیکه ای از بدن حیوانات نیست.  حداقل نه برای گیاهخوارانی که رکورد فروش محصولات پروتئینی گیاهی را زده اند.(گوشت گیاهی)

طبق گزارشات اخیر، بازار “جایگزین های گوشت” یا گوشت های گیاهی به ۵.۱۷ میلیارد تا سال  ۲۰۲۰ می رسد.

به دلایل مختلف از جمله سلامتی بسیاری به استفاده از فرآورده های سویا به جای گوشت روی می آورند و همین امر باعث افزایش تقاضا برای محصولات “جایگزین گوشت” در سطح جهانی شده است. علاه بر این، عوامل کلیدی نظیر خو گرفتن با یک روش و نحوه ی زندگی گیاهخواری( وگان و وجتریان)، حمایت از حیوانات، افزایش مشکلات محیط زیست و همچنین حضور فروشگاه های زنجیره ای نوین، برنامه های هستند که به گسترش و رشد فروش “جایگزین گوشت” و یا همان گوشت گیاهی به شدت در طی سال های آینده کمک خواهند کرد.

گزارش فوق که توسط مارکتس اند مارکتس (Markets and Markets) تهیه شده که فروش توفو، و ترکیبات آن نظیر تمپه، پروتئین گیاهی بافت دارو دیگر محصولات سویا را پوشش می دهد. معروف ترین شرکت های جهانی برای تولید این محصولات می توان آرمیز کیچن(Army’s Kitchen)، بیاند میت(Beyond Meat)، ام جی پی اینگردینتس(MPG ingredient) در آمریکا و در هند می توان شرکت Sonic Biochem Extractions نام برد. همچنین در کانادا شرکت جهانی دیگری به نام گاردن پروتئین اینترنشنال(Garden Protein International) وجود دارد.

گوشت گیاهی

در گزارش دیگر مارکتس اند مارکتس انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ بازار محصولات غیر لبنی(شیر سویا، پنیر گیاهی و غیره) به ۱۹.۵ میلیارد دلار برسد. در حال حاضر ارزش این بازار به تنهایی در آمریکا ۲.۰۹ میلیارد دلار است.

برای خواندن گزارش کامل با زبان انگلیسی به اینجا بروید

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

در باره Alireza Z

همچنین بررسی بفرمایید

مادربزرگ با 1100 گربه

زندگی مادربزرگ با ۱۱۰۰ گربه

زندگی مادربزرگ با ۱۱۰۰ گربه ،مادر بزرگی که دوستدار گربه و سگ است تا به امروز …

Rankie WordPress Plugin